Krása

Jak si udržet krásné opálení? O pokožku se musíte dobře starat!

Vrátili jste se z letní dovolené s krásným opálením? Jak si ale opálení udržet i doma? Zkuste triky, se kterými si intenzitu opálení udržíte hravě. 

Jak si udržet krásné opálení? O pokožku se musíte dobře starat! 

Dosáhnout krásného snědého opálení není hračka a obvykle za tím stojí úsilí a hodiny na slunci. Během letní dovolené není tak těžké dosáhnout krásného opálení, ale mnohem těžší je, si opálení i následně udržet. Pokud se nechcete svého snědého opálení vzdát, měli byste se začít o pokožku dobře starat. Co všechno vám pomůže opálení udržet a co vlastně opálená kůže všechno potřebuje? 

žena se opaluje

Mazání je důležité

Jednou ze základních zásad zdravého opalování je mazání. Ano, opalovací krém je nesmírně důležitý a i to, zda ho budete používat, může ovlivnit to, jak dlouho opálení vydrží. Jakmile se totiž opalovací krém nepoužívá, kůže se spálí, následně oloupe a krásné opálení je pryč. Proto je potřeba pokožku před sluncem chránit, nebojte se, opálení dosáhnete i tak. Po opalování ale přichází na řadu opět mazání. A to hydratačními krémy, které jsou zase potřeba proto, aby se pokožka uklidnila a také zbytečně neloupala. Kůže vlivem sluníčka vysychá a tomu je třeba zabránit. Klidně i několikrát denně tak pokožku mazejte a to i několik dní či týdnů po opalování. 

Pomoci si následně můžete i krémy s obsahem panthenolu nebo beta-karotenu. Beta-karoten pomůže v tom, že pokožka bude snědá a opálení bude stále intenzivní. Nebojte se ani používat krémy po opalování s touto složkou nebo samoopalovací krémy, které napomáhají udržet si opálený vzhled i v období, kdy sluníčka příliš není. 

pomůcky ke slunění

Jezte i pijte to pravé 

Péče o kůži je jedna věc, ale vliv na udržení opálení má i to, co jíte nebo pijete. Je třeba pít hodně vody a k jídlu si opět dejte něco s obsahem beta-karotenu. Jde zejména o mrkev, batáty, dýni, meruňky, mango, špenát nebo kapustu. V těchto potravinách je beta-karoten obsažen a díky tomu si pomůžete udržet opálení také. Beta-karoten navíc nepomáhá pouze udržet opálení, ale pokožku a tělo také chrání před škodlivinami, které nás díky sluníčku také ohrožují. 

Sluníčko je totiž potřeba, ale je také zrádné. 

Podobné příspěvky