Výrobky

Co pomáhá na bolest při růstu osmiček?

Zuby moudrosti, nebo takzvané osmičky nevyrostou každému z nás. Většina si ale musí v dospělosti projít tím, že bude zažívat poměrně krušné chvíle při tom, kdy se budou klubat na povrch. Osmičky většinou začínají růst kolem dvacátého roku života. Někdo ani nezaznamená, že mu rostou a zjistí to až při čištění zubů, kdy kartáčkem narazí na další zub, a někdo si jejich růst protrpí s velkou bolestí od začátku až dokonce.

bolest zubů

Co na takovou bolest pomáhá?

Polštářky s chladícím gelem jsou skvělým způsobem, jak ulevit od tupé bolesti, která růst osmiček provází. Takové polštářky dostanete běžně koupit v lékárně. Na podobném principu fungují i kousátka pro malé děti, kterým rostou první zoubky. Polštářek s gelem si dejte vychladit do lednice a poté ho přiložte na bolavé místo, nebo pokud vám to bolest umožní, ho postiženým místem lehce zkousněte.

Nechcete si brát léky proti bolesti a hledáte spíše přírodní způsob, jak si poradit z bolestí? Vyzkoušejte různé bylinky, které vám mohou od bolesti ulevit. Na zubní dutinu se obecně doporučuje například koktat odvar z šalvěje. Ten by neměl být ani příliš studený, ani horký, aby nedošlo ještě k většímu podráždění bolestivého místa. Skvělým analgetikem je také hřebíček. Přiložte si ho na postižené místo a nejlépe, pokud ho předtím rozkrojíte napůl, aby se uvolnili všechny látky, které se v něm skrývají. Jen upozorňujeme, že chuť je velmi výrazná a specifická.

zubař

Pokud nic nepomáhá, vyzkoušejte klasická analgetika, jako je Ibalgin, Ibuprofen nebo podobně. I když budete mít velké bolesti, nepřekračujte nikdy doporučené denní dávkování.

Většinou vás ale stejně nemine skutečnost, že vaše osmičky musí ven. Dříve pro nás byli užitečné, dnes, díky zmenšující se čelisti, pro ně není v naší ústní dutině místo a působí v ní více škody než užitku. Pokud jsou osmičky špatně umístěné, či zasahují do vedlejších zubů, většinou se odstraňují chirurgicky. Pokud hledáte zubaře v hlavním městě, který by vám s osmičkami pomohl, vyzkoušejte kliniku, která se tímto problémem zabývá. Trhání osmiček Praha Clinicplis.cz vám bezbolestně a profesionálně uleví od vašich problémů.

Podobné příspěvky