Výrobky

Trojkombinace kočárek je to nejlepší pro vaše dítě

Proč je tak důležité mít u kočárku bantamová kola

V roce 2022 proběhl v měsíci dubnu již čtvrtý ročník výstavy retro dětských kočárků z minulého století. Výstavu pořádá obec Lidice ve Středočeském kraji (okres Kladno). Můžete se tu pokochat výrobky skutečně zajímavými a hlavně porovnat současné kočárky pro děti s těmi, v nichž jsme se i my jako děti vozili před třiceti až sedmdesáti lety.

retro kočárky pro děti

Zadíváte-li se na ty nejmodernější výrobky z vystavované řady exponátů, zjistíte, že mezi nimi chybí nafukovací kola. Například klasické hluboké kočárky z konce osmdesátých let, které většina z nás, pamětníků, dobře pamatuje, mají kolečka opatřena pouze obručí z tvrdé gumy, a ta rozhodně nepřinesla dětem kýžený komfort. Kočárky byly sice odpružené, ale část rázového namáhání při nájezdu na obrubník a další nerovný terén se přenášela dovnitř kočárku na miminko.

dětský kočárek

Chcete-li vašemu malému prospět a dopřát mu skutečně měkoučké svezení, vsaďte na kola nafukovací (bantamová). Je tu sice určité riziko, že cestou kolo najede na hřebík či připínáček, ale je to poměrně málo pravděpodobné a navíc s jedním prázdným kolem domů dojedete. Jistým řešením je mít s sebou jedno kolo rezervní, jako je tomu u automobilů.

Golfky jen na rovný terén

Velmi oblíbenou verzí sportovních kočárků pro děti se staly již v osmdesátých letech golfky. Jsou velmi obratné a šikovné, pokud se potřebujete rychle pohybovat v terénu, ovšem to, co dovedou golfky, umí trojkombinace kočárek také. A s nafukovacími koly to půjde velmi snadno. Golfky mají jednu podstatnou nevýhodu, a sice jejich velmi malý průměr koleček značně znesnadňuje jízdu po nerovném povrchu. Malá kolečka se mohou snadno dostat do nějakého výmolu, prohlubně nebo rýhy a hůře překonávají překážky, než nafukovací větší kolečka. A samozřejmě mají malá kolečka nepříjemný vliv na pohodlí dítěte.

Podobné příspěvky