Nezařazené

Jak vybrat pouzdro na dioptrické brýle

a ad>

Brýle bývají pro osoby, které vyžadují dioptrická skla, životně důležitým předmětem. Bez brýlí si nepřečtete jízdní řád na autobusové zastávce, složení výrobku, který právě chcete v obchodě koupit, budete mít potíže s převzetím zásilky přepravní společnosti, nepodaří se vám ostříhat nehty na rukou a mohli bychom pokračovat ve výčtu nepříjemností až donekonečna.

Každému, kdo vlastní dioptrické brýle, se vyplatí o ně náležitě pečovat, a součástí péče je také pořízení vhodného pouzdra na dioptrické brýle. Co by mělo splňovat a jak vybrat to pravé?

pouzdro na brýle

Přijatelná velikost – brýle by se vám za prvé měly do pouzdra vejít, pokud bude malé, bude vám k ničemu a můžete si jej maximálně vystavit do vitríny jako muzejní exponát. Pouzdra by zároveň neměla být příliš velká, aby brýle uvnitř při sebemenším pohybu nepoletovaly sem a tam.

brýle a pouzdro

Vyztužení – příliš tenké pouzdro nechrání brýle dostatečně a těm se například mohou při otřesech polámat obroučky a nohy. Pamatujte, že pouzdro musí být zpevněné výztuží tak, že brýle uvnitř dokonale „sedí“, výztuž je nijak nedeformuje a netlačí a zároveň jsou napevno zajištěné uvnitř proti samovolnému pohybu.

Příjemné na dotek a snadno otevíratelné – kvalitní pouzdra se vyrábí z veluru, což je materiál, který byste mohli znát pod jeho rozšířenějším názvem – plyš, případně jako hebký samet. Tento extrémně hladký a jemný povrch je velmi příjemný pro kontakt s pokožkou a zároveň chrání skla i obroučky brýlí před poškozením. Na jakosti povrchu pouzder velmi záleží už jen proto, že je berete do ruky několikrát za den.

Mělo by se vám líbit i vzhledově – pouzdro, které vás neosloví tvarem, materiálem, ale i barvou, si nekupujte. Co se týče barvy, máte v některých e-shopech mnoho možností na vybranou a vzhledem k velmi nízké ceně těchto produktů lze pořídit pouzder více od jednoho druhu, aby vám dobře ladila k vašemu oblečení.

Podobné příspěvky