Nezařazené

Je lepší zahradní bazén zapuštění, nebo ten klasický

K létu neodmyslitelně patří koupání a plavání v bazénu, ať už doma či v tom veřejném. Pro mnohé lidi je to nejlepší způsob, jak se v horkém počasí ochladit, a navíc je to i zábava. Není tedy divu, že se bazény objevují prakticky na všech zahradách. Pokud však nějaký vybíráme, stojíme před základní otázkou: budeme chtít zahradní bazén zapuštěný https://www.bazenygluc.cz/ nebo ten nadzemní? Obě možnosti totiž mají svá pro a proti, a my je musíme všechny zvážit ještě předtím, než se rozhodneme.

skok do čisté vody v bazénu

V první řadě je zde fakt, že zapuštěné bazény bývají větší. To může být jak výhoda, tak i nevýhoda, podle toho, jak velký pozemek máme k dispozici. Pamatujte jen, že pokud chceme naši zahradu použít i na pěstování, ať už zeleniny či ovocných stromů, je potřeba s tím při výběru bazénu počítat, aby zbytečně nezakryl dobrou půdu. Řekněme si totiž bez nadsázky, že jídlo je mnohem důležitější než koupání.

Samozřejmě je tu i otázka bezpečnosti. To platí zejména, pokud zde máte malé děti. Právě ty si totiž často neuvědomují rizika a mohou tak například spadnout či skočit ze schodu. A o tom, jaké to může mít následky, se není potřeba rozepisovat. Zvláště pokud je tím povrchem beton, a ne měkká tráva či půda změklá nedávným deštěm.

plavání v bazénu

Na druhou stranu je možné jej snadno uklidit a lépe tak ochránit před zimou a vlivy počasí. Jen pozor na škůdce, například myši, pokud se chystáte jej dát do garáže. Na jaře byste se totiž mohli dočkat poměrně nepříjemného překvapení.

Který z nich si nakonec vyberete, záleží jen na vás. Jen nezapomeňte také na potřebné vybavení, především pak čerpadlo a filtr, aby vám tam voda vydržela dlouho čistá. Díky tomu budete mít s jejím čištěním méně práce a utratíte také méně peněz za potřebnou chemii. A věřte, že pokud máte větší bazén, se tato může poměrně značně prodražit.

Nezbývá tedy, než zachovat chladnou hlavu a nakupovat s rozumem, i když to mnohdy není jednoduché. Zvláště pokud chcete to nejlepší za co nejméně peněz.

Podobné příspěvky