Nezařazené

Hromadná doprava vs. auto

Hustota provozu nejen na našich cestách, ale celosvětově prudce stoupá. Automobilky chrlí nová auta a lidé je stále kupují. Není výjimkou, že všichni členové rodiny starší osmnácti let mají své vlastní auto. Pokud dojíždíte každý den do práce, máte volbu mezi hromadnou dopravou a vlastním automobilem.

auto

Když zvolíte hromadnou dopravu, budete se muset pár věcem přizpůsobit. Musíte se naučit jízdní řád a najít si vhodné spojení, abyste chodili do práce včas. Tady možná nastane problém, pokud máte pevnou pracovní dobu a musíte v ní být skutečně včas. Autobusy i vlaky mají občas zpoždění, výluky nebo nehody. Taky si musíte najít nejbližší zastávku. Bydlíte-li na vesnici a máte domek někde stranou, může to být příjemná procházka v létě, ale v dešti to příjemné nebude.

Nebo můžete do práce jezdit autem. Jednoznačné je vaše pohodlí. Sednete si do auta před domem a dovezete se až na parkoviště před vaším zaměstnáním. Nevýhodou může být cena benzínu a cena za náhradní díly do auta. A také v zimě si budete muset auto denně ráno odhazovat a odmrazovat. Také pokud bydlíte někde stranou rušné cesty, možná bude ráno trvat, než se k vám dostane odhrnovač sněhu, a tak si budete muset prokopávat sám. Bohužel stejně jako při hromadné dopravě se vám může stát, že zůstanete trčet někde v zácpě, a to se vám v parném létě bude hodit spolehlivá klimatizace v autě 1j0820803a. Ovšem na rozdíl od hromadné dopravy, případnou nehodu na cestě můžete objet jinými uličkami anebo, pokud jsou zácpy pravidelné, zvolit úplně jinou cestu.

trolejbus

A pokud to máte do práce do deseti kilometrů, můžete zvolit na cestu do práce kolo. On je to totiž v hustém provozu ten nejrychlejší dopravní prostředek. Hustá síť cyklostezek odbourá starosti s kolonou aut v zácpě. Případnou dopravní nehodu objedete, nic vás nezastaví, a ještě prospějete své kondici a svému zdraví.

Podobné příspěvky