Nezařazené

Colortap jsou vzhledově atraktivní tekuté tapety

Colortap jsou tekuté tapety, je to sypká směs, která se smíchá s vodou do konzistence hustší kaše, aby se posléze nanášela na povrch stěn, případně stropu a vytvářela velmi dekorativní povrchy. Jaké jsou vlastnosti Colortapu colortap.cz, co o něm víme, a proč bychom vám jej mohli doporučit jako aplikaci do vašeho interiéru?

moderní ložnice

Je to zdravotně nezávadný, čistě přírodní zdroj – tekuté tapety nejsou žádná syntetická hmota, kterou si zapatláte příčku v obýváku, abyste ji pak obtížně po několika týdnech seškrabovali, protože zjistíte, že se z ní odpařuje jakýsi páchnoucí plyn. Colortap tvoří převážně celulóza, do níž se přidávají další přírodní složky, zejména bavlna a hedvábí, případně slída. Součástí tapet je i lepidlo karboxymethylcelulóza, disperzní (vodou ředitelná) barviva, rozemleté kousky přírodních nerostů, vlna, mořské či sladkovodní řasy, drobné kousky polymerů a také fungicidní příměsi proti plísním.

obývací pokoj

Nevidíte žádné spáry – pokládka Colortapu se liší od pokládky klasických papírových tapetových rolí tím, že nevidíte nikde žádné přechodové spáry. Nanáší se podobně, jako vápenná štuková omítka, takže je povrch jednotný, celistvý a na pohled naprosto dokonalý. Dáte-li si s prací záležet, mohou vaše tekuté tapety vypadat přímo luxusně.

Zakryjete nerovnosti povrchu – tapety dovedou zakrývat nerovnosti, tedy hlavně trhliny nebo výstupky až do hloubky tří milimetrů, nepotřebujete tedy před pokládkou žádný tmel a stěrkové hmoty. Tapeta perfektně skryje otvory po hřebících, připínáčcích, skobách, vrutech apod.

Snadno se nanáší – nanášení tekutých tapet byste mohli zvládnout i vy, i když jste (pokud jste) naprostí amatéři. Zpočátku si aplikaci vyzkoušíte někde stranou, kde to není vidět, a až si osvojíte tu správnou techniku a konzistenci hmoty, přistoupíte k pokládce v ostrém režimu. A nemějte obavy, je velmi pravděpodobné, že vás váš nový povrch příjemně překvapí a možná okouzlí tak, jak tomu bylo u mnoha lidí před vámi, kteří prezentovali své výtvory na Internetu.

Podobné příspěvky