Nezařazené

Co patří do výbavy tenisty?

Hrajete tenis nebo se ho chystáte začít hrát? Potom se neobejdete bez nákupu určitých věcí, bez kterých tenis hrát nejde. Ukážeme vám, co byste si měli pořídit do své základní výbavy, aby vám nic nechybělo a mohli jste se věnovat svému koníčku. Ať už hrajete tenis rekreačně, nebo se mu chcete věnovat na vyšší úrovni, budete potřebovat svou základní výbavu.

Samozřejmě, každý z nás ví, že jako základ vám slouží raketa a míčky. S výběrem vám pomůžou v každém dobrém obchodě se sportovními potřebami, nebo na internetu najdete spoustu tipů, jak tyto věci správně vybrat. My se však zaměříme na další věci, které by měli být ve vaší výbavě, a které jsou někdy až zbytečně opomíjené.

tenis

Taška na tenis

Možná vás to překvapí, ale jedna ze základních věcí vaší výbavy, bude taška na vaše věci, které si na tenis budete brát. Takové tašky mají tvar, do kterého se vám pohodlně vejde vaše tenisová raketa, dokonce hned několik. Většina tašek značí číslem již v názvu, na kolik tenisových raket je určená. Profesionální hráči totiž často berou na své tréninky a zápasy raket několik. Kromě toho najdete v kvalitní tašce i spoustu prostoru, kam si můžete uložit další nezbytnosti, jako oblečení, pití a podobně. Pokud sháníte kvalitní a cenově dostupnou tašku, podívejte se na tašky na tenis Sportoaza.

Boty

Neméně důležité pro vaši hru je výběr správného obutí. Jako u každého sportu, i u tenisu potřebujete kvalitní obuv, která vás bude chránit a poskytne vám možnost odvést ten nejlepší sportovní výkon. Boty vám musí dokonale sedět, nikde vás nesmí tlačit a nesmí být příliš volné. Měli by chránit vaše kolena a šlachy před dopady a otřesy, když se budete hýbat. Při výběru obuvi se mimo jiné zaměřte i na to, na jakém povrchu budete převážně hrát, a přizpůsobte tomu svůj výběr.

Omotávka na raketu

teniska

Dříve nebo později, budete potřebovat také na svou tenisovou raketu omotávku. Na nových raketách již omotávka je, ale postupem času, jak hrajete a raketu opotřebováváte, se opotřebuje i omotávka a ta je třeba pak vyměnit. Nekvalitní omotání totiž změní herní vlastnosti rakety a místo přirozeného švihu používají hráči hrubou sílu, což je špatně. Dříve se omotávky používali výhradně kožené. Dnes najdete spíše omotávky syntetické, které jsou pro hráče komfortnější, a především jejich pořizovací cena je mnohem nižší.

Podobné příspěvky