Nezařazené

Obezita a sport

Nemusíte si poručila ruka abyste viděli, že je váš život v některých směrech velmi ovlivněn. Každé kilo navíc pro nás znamená sníženou kvalitu života. Samozřejmě nemluvíme o případech, kdy máme jiné zdravou váhu nebo dokonce podvýživou. Pokud přibereme pár kilo například přes vánoční svátky, opravdu se kvůli tomu nemusíme dělat hlavu. Mluvíme o stavech, kdy člověk trpí už třeba vysokou nadváhou nebo dokonce obezitou. Pokud chcete vědět, jak si stojí vaše váha, použijte k tomu výpočet BMI.

tuk

Problém je například s pohybovou aktivitou. Normální člověk, tedy ten, který má zdravou váhu a není ani obézní ani podvyživený, zvládne dělat spoustu sportovních a pohybových aktivit. Obézní člověk už bohužel takové možnosti nemá a nemůže teda vyzkoušet třeba všechno, co by chtěl.

Není to jednoduše v jeho silách. Obézní člověk většinou nemá takovou fyzickou kondici, jako jiní lidé, a proto nevydrží náročné sportovní aktivity. Snadno se zadýchají, mají pocit nedostatku dechu, fyzicky se jim dělá nevolno, a také se nadměrně potí. Proces, který je povede k tomu, aby se dostali zpátky do své fyzické kondice, je dlouhý a je k němu potřeba opravdu velmi pevná vůle.

sport

Všechny sporty, které takový člověk by chtěl dělat, jenomže provozovat konkrétního hlediska. Pro obézní lidi jsou například zapovězené sporty jako běhání, nebo cokoliv, kde se provozují různé výskoky. Vzhledem k tomu, že nosí na sobě i několik desítek kilo navíc, trpí jejich klouby. Při těchto sportech by mohlo blikat váhy a sportovní aktivity dojít k poškození kloubu , a to i třeba nenávratně, nebo až do takové míry, že by byla potřeba operace.

Pro lidi trpící obezitou je nejlepší možností sporty jako plavání, procházky v přírodě nebo třeba pomalá jízda na kole. Pokud ale trpíte velkou obezitou, před každou sportovní aktivitou, kterou si chcete vyzkoušet se raději poraďte se svým lékařem.

Podobné příspěvky