Krása

Naše krása

Co pro vás znamená krása? Pro mnohé lidi je krása vždycky úplně něco jiného. Pro někoho jiného znamená krása vždycky to, čemu se nejvíce věnuje a co ho baví. Víte vůbec, že člověk vnímá krásu taky úplně jinak, než třeba vy? A co třeba krása přírody anebo krása věci? Například moje máma už roky maluje obrazy. A musím uznat, že je to velice krásné a líbí se mi to, proto taky moje máma už má za ty roky za sebou čtyři krásné výstavy, kdy vystavuje své obrazy. Jsem ráda, že moje máma je takhle šikovná. Taky si vzpomínám, že moje máma začala malovat obrazy kvůli tomu, že byla stále ve stresu a byla nešťastná, takže začala malovat kvůli tomu a musím uznat, že se jí to velice daří opravdu její obrazy jsou krásné a já mám doma taky čtyři obrazy od maminky, stejně jako zbytek rodiny.

Krása časem odkvete.

Ani bych už ne spočítala, kolik krásných obrazů moje máma namalovala. A taky už jich spoustu prodala, takže doufám, že jednoho dne moje maminka bude tak populární, jako třeba Picasso. A samozřejmě, že tohle se asi nikdy nestane, ale třeba maminka bude mít taky takové pěkné obrazy stejně tak jako Picasso. Myslím si, že krása vždycky spočívá v tom, jak to člověk vidí. A je to tak například úplně jinak u všeho.

Je i krása vnitřní.

A taky někdo třeba vidí krásu v nějakých romantických filmech, někdo zase v komedii, takže tady jde alespoň vidět, že krása není jenom jedna. Krása je jak vnější, tak taky vnitřní. Samozřejmě, že mnoho žen vždycky chce být krásné navenek. Samozřejmě, že taky já chci být krásná navenek. Ovšem ale taky všichni víme, není to všechno. Vnější krása nám nezaručí zdraví, ani úspěch ani peníze. Takže každý člověk by měl v první řadě dbát na své zdraví a vnitřní krásu, potom až na tu vnější, která stejně časem vymizí a je opomíjená. Takže by si každý člověk měl vzít v potaz fakt, že krása je jenom naoko a že krása se dá vyjádřit taky mnoho jinými způsoby než jenom krásou vnější. 

Podobné příspěvky