Nezařazené

Tapety na 4 způsoby

Za dob našich maminek bylo tapetování běžné a takto upravený byt měl téměř každý.
Nutno podotknout, že se jednalo o hodně jednotvárnou nabídku tapet.
Dnes se ale tapety vrací do módy a existuje široká škála typů a materiálů. Zkrátka pokud se pro tapetu rozhodnete, určitě si najdete to své.
Velmi moderní je tapety kombinovat s malbou a nanášet je na neobvyklá místa – třeba do koupelny.
Pojďme se tedy podívat, jaké krásy nám dnešní doba nabízí.

1.Designové tapety – panel
Designová tapeta je pruh tapety, která skvěle doplní malbu na stěně. Výhodou je snadné lepení (zvládnete za pár minut).Tapeta je vyrobena z tzv. vliesového materiálu, který je antialergenní a je vysoce odolný.Tento typ proto můžete dobře využít v dětském pokoji.

2.Tapety do koupelny, kuchyně
Tyto tapety mají specifický design a jsou vyrobeny ze speciálních odolných materiálů. Konkrétně je to vinyl, který tato kritéria splňuje – je voděodolný a snadno se udržuje.

3.Přetíratelné tapety
Pokud často rádi měníte vzhled svého interiéru, přetíratelné tapety jsou pro Vás tou správnou volbou. Tapetu můžete přetírat barvou dle libosti.
Materiálem je opět kvalitní vlies a kromě toho poslouží i jako zvukový a tepelný izolátor, zároveň zakryje případné povrchové nerovnosti.

4.Fototapety
Poslední volbou mohou být právě fototapety. Najdete celou řadu fototapet různých barev a motivů. Některé motivy pomohou zútulnit i pokojíčky Vašich ratolestí.
Perfektně se hodí na zeď, dveře i jiné plochy, pokryjí velkou plochu i malá místečka. Můžete vybírat z několikadílných fototapet (1-dílné, ale i 8-dílné).
8-dílné tapety většinou zakryjí celou stěnu, naopak 1-dílné jsou o velikosti obrazu.

Pokud jste ale konzervativnější a dáte přednost klasickým tapetám, máme pro Vás pár zásad, podle kterých dosáhnete perfektního výsledku bez mezer, bublin nebo vrásek.
· před nalepením nových tapet, odstraňte tapety staré
· zavřete si okna a dveře – průvan tapetování nepřeje
· vypněte si topení
· tapetu nezapomeňte dostatečně navlhčit
· tapetujte od kraje ke kraji

Podobné příspěvky