Nezařazené

Vánoce nemusí být ve znamení shonu

A už je to zase tady! Rok uplynul jako voda a vás opět čeká vánoční maraton v podobě velkého generálního úklidu, výzdoby, nákupů hromady dárků pro celou rodinu, kolegy v zaměstnání a pro blízké přátele. Nejspíš vás nemine ani pár vánočních večírků, návštěva školy a školky kvůli vánoční besídce a spoustu dalších a dalších povinností. Některé jsou více příjemné, některé bohužel méně. Ale toto všechno absolvujete každý rok. A to vás čeká ještě pečení vánočního cukroví!
labuť na cukroví
Nejspíš vás láká možnost si cukroví jednoduše zakoupit v obchodě nebo si jej nechat připravit od snaživých amatérských cukrářek. Nabídek je tolik, ceny jsou docela příznivé, tak proč do toho nejít, že? Odpověď je jasná. Domácí cukroví je nenahraditelné. I když se mnohé nabídky dušují, že právě jejich cukroví je připraveno z pravého másla, bez náhražek čehokoliv, nikdy si nemůžete být zcela jisti. A navíc vůně právě upečeného vánočního cukroví vás i vaši rodinu krásně naladí a připraví na tu pravou vánoční pohodu.

Nu, ale kde na to vzít čas? Nebojte se, přece nemusíte péct třicet druhů cukroví, ani nemusíte předvádět své schopnosti prezentací toho nejsložitějšího cukroví, na jaké si jen vzpomenete. Jde přece o vaše Vánoce, o vaše svátky klidu a pohody. Připravte tedy jen takové cukroví, které máte rádi vy a vaši nejbližší.
vánoční cukroví

Jen to oblíbené

Pokud zapřemýšlíte a zavzpomínáte na loňské a předloňské Vánoce, určitě vám na mysl padne i reakce rodiny na vaše cukroví. Které bylo to nejoblíbenější? Nejspíš klasické vanilkové a ořechové rohlíčky, které snad nemohou nikde chybět. Vaše děti byly zase nadšené, že se mohou dosyta vyřádit na zdobení vánočních perníčků? Dobrá, udělejte i letos perníčky. K dalším velmi oblíbeným a zároveň velmi jednoduchým na přípravu patří i linecké cukroví. Zase můžete zapojit do výroby děti. Mohou vykrajovat z těsta různé tvary nebo třeba mazat marmeládu. Už si vzpomínáte, jaká byla legrace a zároveň pocit štěstí a uspokojení, když jste trávili čas všichni pohromadě? Pečení cukroví je sice docela pracná a nyní i nelevná záležitost, ale určitě za to stojí.

Podobné příspěvky