Služby

Kdy se vyplatí založení sro

Podnikání je v myslích mnohých stále ještě snadnou možností, jak přijít k velkým penězům. Jen málokdo si uvědomuje, na rozdíl například od sázení, jaká rizika jsou s ním spojena. Není tedy divu, že je každý rok registrována velká spousta nových firem. Pokud to chcete zkusit http://www.businessinfo.cz/cs/dane/dan-z-nemovitych-veci.html i vy, pak jednou z věcí, které je potřeba udělat, je zvolit formu, kterou bude váš podnik mít. U nás jich máme hned několik, avšak zdaleka nejpopulárnější je společnost s ručením omezeným.

Jednoduše řečeno, ta vyžaduje dva lidi, z nichž jeden je nazýván komplementář a druhý komandista. Zatímco komplementář má menší pravomoci v rozhodování, ručí pouze tou částí svého majetku, který do společnosti vložil. Komandista má mnohem větší možnosti, avšak zároveň ručí veškerým svým majetkem.

co je potřeba k řízení firmy

Založení sro je poměrně jednoduchou záležitostí. V podstatě ji stačí jen zaregistrovat, prokázat příslušný základní kapitál a zaplatit daný poplatek. To však není důvod, proč jej mnoho lidí volí například před akciovou společností.

Důvodem je především to, že zde nejsme závislí na rozhodnutích akciové či správní rady. Můžeme naši firmu vést tak, jak si to představujeme, aniž bychom museli dělat velké kompromisy. Koneckonců, dva lidé se dohodnou mnohem snadněji než skupina, zvláště pokud jsou podobného založení a mají stejný cíl a vizi.

vysněný zisk z podnikání

To však ani zdaleka neznamená, že je tento typ podnikání vhodný pro každého. Především zdaleka ne každý je pro něj vhodný, a pokud nebude mít někoho, kdo jej odradí od hloupých rozhodnutí, snadno přivede svou firmu ke krachu. Navíc je zde i fakt, že i mít firmu jako takovou, bez ohledu na její typ, není bez rizika. Velmi snadno se může stát, že přestane prosperovat, či dokonce nikdy prosperovat nezačne. To je také důvod, proč jich velká většina končí svou činnost již v prvním roce své existence. Proto, pokud o něčem takovém sníte, je dobré si to pořádně rozmyslet a realisticky zvážit své schopnosti. Vyhnete se tak pozdějšímu zklamání a především finanční ztrátě.

Podobné příspěvky