Výrobky

Co zařadit do jídelníčku pro zdravé vlasy?

K překvapení mnoha žen může za nekvalitní stav jejich vlasů jejich jídelníček. Neplatí to vždy. Někdy za to může nešetrná péče, nevhodně používaná vlasová kosmetika nebo špatná technika rozčesávání vlasů. Ale jídelníček a jeho skladba hraje v případě péče o vlasy velkou roli. Pro vaše vlasy je důležité, abyste konzumovali dostatek bílkovin. Bílkoviny jsou potřebné pro celkově správné fungování vašeho těla, proto se je opravdu snažte zařadit do vašeho jídelníčku co nejvíce. Každé vaše jídlo dne by ideálně mělo obsahovat nějakou tu porci bílkovin. A v jakých potravinách ji najdete? S bílkovinami si každý z nás spojí asi jako první maso, a to jakékoliv. Kuřecí, vepřové, hovězí, krůtí, jehněčí, kančí, králičí, rybí. Ale samozřejmě existuje spoustu zdrojů bílkovin i pro vegetariány. Mohou to být vejce, sýry, jogurty, tvaroh. Vegani sbírají dávku bílkovin hlavně z luštěnin.

vlasy

Dále konzumujte potraviny bohaté na kolagen. I ten totiž ovlivňuje stav vašich vlasů. Respektive ovlivňuje především stav vaší vlasové pokožky, a na té mnohdy nejvíc záleží, pokud chcete mít vlasy v dobré kvalitě. Potraviny s vysokým obsahem kolagenu jsou především všechny druhy masa, které jsme zmiňovali již výše. Dále najdete opravdu vysoký obsah kolagenu například v prasečí kůži, ale tu asi konzumovat nechcete.

maso

Pak existují potraviny, které v sobě přímo kolagen neobsahují, ale přispívají k jeho obnově. Takové potraviny jsou třeba červená řepa, rajčata, citrusy, vaječné bílky, baby špenát, ledový salát, mořské plody, losos, čekanka, kapustové zelí, banány nebo kokos. Pro zdravé vlasy také konzumujte potraviny s vysokým obsahem vitamínů a minerálů. Ty jsou obsaženy především v ovoci a zelenině. Dávejte přednost čerstvým produktům, ale pokud je vaše oblíbené ovoce nebo zelenina zrovna nedostupné, klidně sáhněte i po mražené verzi. K zdravým vlasům vám dopomohou mimo potravin i kvalitní kosmetické produkty a občasná péče navíc, jako jsou vlasové masky nebo zábaly.

Podobné příspěvky