Bydlení

Je lepší dům nebo byt?

Pokud máme peníze na výběr nového bydlení a doposud jsme měli kde bydlet, jsme zrovna ti šťastlivci, protože jsou lidé, kterým se toto nepoštěstí. Mít střechu nad hlavou by pro nás mělo být něco, za co bychom měli být velmi vděční a hrdí, protože někteří tak šťastní nejsou a chybí jim toto, co nám prakticky přijde úplně normální a běžné. Jenže běžné to vůbec není a uvědomit si to je obrovský krok k lepšímu, protože bychom si všichni do jednoho měli vážit svých domovů a toho, co máme. Není totiž nikde napsáno, že se každému člověku na zemi dostane bydlení, rodina, peníze a mít co sníst.

byt

To právě napsáno vůbec nikde není, ba naopak, řekli bychom, že tam je napsáno spíš něco, že si to zaslouží jen ti nejlepší. V naší zemi je sice takový normál někde bydlet, ale jinde to zas tak normální není a pořád jsou šíleně chudé země, kde jsou rádi za hliněný domek, který si sami postavili. Pokud se tedy rozhodujeme o novém bydlení, nastává otázka, jestli do bytu nebo do domu. Obojí má své plusy a mínusy a pojďme se na ně společně podívat.

Byt

Bydlení v bytě někomu může vyhovovat, protože bytové domy bývají postaveny především ve městech, tudíž máte všechno po ruce. Také bydlení v jedné budově s více lidmi může přijít právě to atraktivní na bytech, ale jsou lidé, kteří právě toto nesnáší – to, že musí bydlet společně s x lidmi ve stejné budově. Nevýhoda je v tom, že máte většinou malý prostor a žádnou zahradu, i když jsou byty se zahradami, pro někoho ale žádná zahrada může být výhodou – nemusí se o nic starat. Stísněný prostor se také pojí s hluky – vy slyšíte, co dělá soused a soused slyší, co děláte vy. Nevýhoda je také ta, že nemůžete rozhodovat, jak si byt postavit, pokud si jej už kupujete. Pokud je váš, je možno jej přestavět díky bytovému architektovi v Praze.

dům

Dům

Lidé, kteří bydlí v domě musí samozřejmě platit o něco vyšší výdaje, protože zatopit celý dům rozhodně chce více energie než zatopit byt. Ovšem pokud nejste v domě v pronájmu a je váš, což většinou tak bývá, je to s penězi mnohem lepší než v bytě, kde většinou platíte i nájem. V domě máte víc místa, máte zahradu. Také si můžete v domě řvát jak chcete a nikdo to neuslyší.

Podobné příspěvky