Služby

Poznejte krásu Jeseníků od jara do podzimu

Česká republika má obrovské štěstí díky své poloze, že ji lemují z větší části rozsáhlá hraniční pohoří. Každé z nich je svérázné a nelze jednoznačně říci, že je některé z nich krásnější, a jiné škaredé. Ať už se vypravíte kamkoli, všude budete uchváceni těmi překrásnými horskými panoramaty, a možná si právě tam uvědomíte, jak úžasná je naše země, a že vám mnoho jiných států v Evropě či ve světě nemůže nic podobného nabídnout.

krása Jeseníků

Jeseníky jsou nejvyšším pohořím Moravy, vévodí jim nejvyšší moravská hora Praděd a právě do této lokality bychom vás rádi pozvali na malý výlet, nebo na delší dovolenkový pobyt. Záleží na vás, zda preferujete prodloužené víkendy na horách, anebo vám vyhovuje spíše rozložit program volných dnů na celý týden.

Na hory se nejezdí jen lyžovat, toto už dávno neplatí už jen proto, že jsou tu báječné možnosti pro pěší turistiku a také pro cykloturistiku. Moderní horská kola nebo dokonce elektrokola poskytnou mnoho zábavy i lidem, kteří nejsou zrovna zdatnými cyklisty, a co se týče pěší turistiky, k dispozici je dnes celá řada špičkových outdoorových modelů oděvů, obuvi, batohů a dalšího sportovního vybavení.

zimní Praděd

A kam se v Jeseníkách vypravit?

Zajistíte-li si levné ubytování v Jeseníkách https://apartmanymax.cz/ubytovani/, například v lokalitě Horního Václavova, nedaleko od světoznámého lázeňského letoviska Karlova Studánka, můžeme vám nabídnout několik výletů do blízkého okolí. Doporučit bychom vám mohli zejména výstup z Karlovy Studánky po trase Naučné stezky Bílá Opava, která vás zavede k překrásným vodopádům a divokému říčnímu kaňonu. Výstup zakončíte pod horskou chatou Figura a pokračovat pak můžete k vrcholu Pradědu.

Ujít byste si neměli ani Červenohorské sedlo a přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně, která je od Horního Václavova vzdálená zhruba padesát kilometrů, což vám zabere necelou hodinu jízdy autem.

Podobné příspěvky